Jste zde: Stomici.cz DiskuzeStravování a pokrmyVlákno Co jíst?

Co jíst?

Co jíst?

Alois Anton

6. 2. 2014, 11.12

Jsem nový stomík (kolostomie). Přestože mám pokyny co jíst a nejíst, jsou zcela nedostačující.
Takže nevíme co vařit.
Neví někdo, jestli neexistuje nějaký receptář, návody k vaření a pod.?
Za odpověď jsem velmi vděčný a děkuji.

RE: Co jíst?

jan filip

7. 10. 2014, 23.06

již dva roky jsi užívám kolostomiji,začátek nic moc,změnili se mi po oparaci chutě,přímo nechut k jídlu,po 3 měsících jsem se dostal do normáního strování jako před operací,jím jako dříve jen si davám pozor na jídla která nadýmají.

RE: Co jíst?

jan filip

7. 10. 2014, 23.08

již dva roky jsi užívám kolostomiji,začátek nic moc,změnili se mi po oparaci chutě,přímo nechut k jídlu,po 3 měsících jsem se dostal do normáního stravování jako před operací,jím jako dříve jen si davám pozor na jídla která nadýmají.

RE: Co jíst?

Piotr Czuchra

25. 1. 2015, 02.04

jsem kolonostomikem od 3mesicu a jim skoro vsechno jako predtim akorat omezuju zivocisne tuky jako smazenej stejk na oleji atd.

RE: Co jíst?

Veronika Dufková

27. 4. 2018, 20.56

Dobrý den,
prosím poradíte mi nějaké recepty, co vařit pro babičku týden po operaci? Dali nám návod, jaké potraviny jsou vhodné a jaké nikoliv, ale vůbec netuším jak je poskládat dohromady. Krom pár základních jako rajská s těstovinami, dušené kuřecí s dušenou mrkví (rozmixovanou) a bramborovou kaší. A tím jsem vyčerpala veškeré své nápady. Prosím poraďte.

RE: RE: Co jíst?

Gabča Kášková

28. 6. 2018, 18.45

Dobrý den,myslím že stravovací režim si musí každý upravit tak trochu sám,podle toho co mu vyhovuje.Jsou lidé kteří potřebují vše co jedí,mít hodně vařené aby si s tím jejich trávení co nejsnadněji poradilo,ale většina stomiků jí vše co je dost šetrné k jejich tělu.Hlavně nenadýmavé a potraviny které zůstávají v trávicím traktu tvdé,i po rozkousání no a slupky to všechno jistě ne,taky tučné a těžké jídlo je pro nás špatné.Použijte kreativitu a uvařte něco co vám všem bude chutnat a jezte střídmě.Držím palečky Gabča.