Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Světový den zdraví 2011

Světový den zdraví 2011

7. duben se již od roku 1946 slaví po celém světě jako Světový den zdraví. V tento den nabyla platnosti Zakládací smlouva a toto datum je považováno za vznik WHO. Tématem letošního Světového dne zdraví se stala Antimikrobiální rezistence, která ohrožuje účinnost mnoha v současnosti používaných léků a jejich další vývoj.

Antimikrobiální rezistence představuje odolnost mikroorganizmů na antimikrobiální léčbu, na níž původně reagovaly. Rezistentní organizmy, ať už jsou to bakterie, viry nebo někteří paraziti, jsou dnes schopné odolávat antimikrobiální léčbě – antibiotikům, antivirotikům a antimalarikům, léčba se tak stává neefektivní, infekce přetrvává a může se rozšířit.

Pro zdůraznění tohoto problému vyzvala WHO vlády k zavedení opatření potřebných k prevenci proti rezistentním mikroorganismům a také k poskytnutí příslušné péče lidem nakaženým těmito mikroby. WHO vydala doporučení klíčovým aktérům – lékařům, politikům, farmaceutickému průmyslu, veterinářům, ale i zemědělcům a široké veřejnosti.

březen 2011

Zdroj: http://www.who.cz

9. 5. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.