Jste zde: Stomici.cz ČlánkyZe zahraničních zdrojů Rady a tipy: kolíčky na prádlo

Rady a tipy: kolíčky na prádlo

Co mají společného kolíčky na prádlo a péče o stomii? Ne, nebudeme v žádném případě sušit vyprané stomické sáčky na šňůře. Prádelní kolíky mohou být přesto v mnoha případech pro stomika velmi praktickou pomůckou.

Rychle a pohodlně

Většina stomiků používá při výměně pomůcek malé igelitové sáčky na odpadky. Tam přijdou použité stomické sáčky, podložky i čistící pomůcky. Nakonec se pytel na odpadky prostě sváže a hodí do koše. Rychlé a čisté řešení.

Takový sáček je dobré šikovně zastrčit pod stomickou pomůcku a přichytit za horní konec kalhot (či spodního prádla), aby visel volně do umyvadla. Musí se hodně rozevřít, aby bylo možné do něj pohodlně odkládat použité pomůcky. Sáček navíc také dobře ochrání v momentě, kdy při výměně dojde k vytečení střevního obsahu. To, co by jinak přistálo ve stomickém sáčku, skončí prostě v pytli na odpadky a může být hned zlikvidováno.

K čemu jsou dobré kolíčky?

Ale tak úplně jednoduché to zase není. Sáček je potřeba upevnit za okraj kalhot tak, aby nemohl sklouznout. A zde vstupují do hry kolíčky na prádlo, kterými můžete uchytit sáček k okraji kalhot, a vše drží tak pevně, že se můžete i se sáčkem volně pohybovat po koupelně.

Problém nastává, pokud nejste zrovna doma a nutně potřebujete vyměnit stomický sáček. Jen zřídka je možné odhalit horní část těla tak, abyste zajistili dobrý přístup ke stomii, chránili oděv před znečištěním a měli dostatečnou svobodu pohybu. Takže vyhrnete svetr, tričko nebo košili nahoru, nějak je přidržujete paží a pak se poměrně těžkopádné snažíte vyměnit sáček a zároveň udržet oblečení z dosahu stomie. I v tomto případě vám zaručeně pomohou kolíčky na prádlo. Tričko nebo košili prostě vyhrnete nahoru a přichytíte na hrudníku kolíčky a hned jde vše lépe od ruky.

Zdroj: http://www.stoma-welt.de

30. 6. 2011 | Redakce Stomici.cz | Ze zahraničních zdrojů

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.