Jste zde: Stomici.cz ČlánkyStomie pod drobnohledem Probiotika, prebiotika a synbiotika

Probiotika, prebiotika a synbiotika

Probiotika, prebiotikasynbiotika jsou pojmy, které spolu úzce souvisí a jejich společným jmenovatelem je příznivý vliv na naše zdraví. Mezi nejčastěji zmiňované a z velké části také prokázané účinky těchto potravních doplňků patří mimo jiné také prevence kolorektálního karcinomu a prevence a terapie zánětlivých střevních onemocnění a průjmů.

Probiotika

Probiotika jsou živé mikroorganizmy, které jsou-li podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu. Jako probiotické kultury jsou obvykle používány bakterie přirozeně obývající lidský trávicí trakt. Nejpoužívanějšími probiotickými mikroorganizmy jsou bakterie mléčného kvašení (např. Lactobacillus, Streptococcus), ale i další druhy bakterií (Bacillus, Bifidobacterium), některé kvasinky a plísně. Probiotické mikroorganizmy jsou dnes běžně přidávány do mléčných kysaných výrobků (hlavně bifidobakterie a Lactobacillus casei), sýrů nebo fermentovaných masných výrobků. Další alternativou je podávání probiotik ve formě kapslí či tablet. Probiotika mají významný vliv na prevenci a terapii průjmových onemocnění a zánětlivých střevních onemocnění, snižování hladiny krevního cholesterolu, prevenci kolorektálního karcinomu a rakoviny močového měchýře, dále tlumí alergie a podporují imunitu.

Prebiotika

Prebiotika jsou nestravitelné látky ze skupiny oligosacharidů (druh sacharidů), které stimulují růst či aktivitu bakterií mající pozitivní účinek na lidské zdraví. Pro člověka je prvním a nejlepším zdrojem prebiotik mateřské mléko, tyto oligosacharidy mají však komplikovanou strukturu, a proto jejich umělá příprava je v současné době prakticky nemožná. Jako prebiotika se proto do potravin a krmiv používají fruktooligosacha­ridy (např. připravené částečným štěpením inulinu), nebo galaktooligosacha­ridy. Tyto látky se dnes přidávají např. do umělých kojeneckých výživ, ale jsou přidávány i do dalších potravin jako jsou mléčné kysané výrobky, rostlinné tuky apod.

Synbiotika

Jako synbiotika označujeme produkty, které obsahují jak probiotika, tak prebiotika, přičemž se očekává společný příznivý účinek těchto dvou složek. Nejjednodušším příkladem synbiotika pro lidskou výživu je jogurt obsahující bifidobakterie a oligofruktózu.

Zdroj: http://www.medicinapropraxi.cz

1. 7. 2011 | Redakce Stomici.cz | Stomie pod drobnohledem

Komentáře

Míša (11. 11. 2013 — 18:58)

Výborný článek, moc za něj děkuji. O probiotika a podobné věci se hodně zajímám. Sama užívám biopron s trávicími enzymy, protože jsem si jako mladá holka trávení hodně poškodila. Celkově se zajímám o tyhle přírodní doplňky stravy a nedám na ně dopustit.

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.