Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Pro ještě snadnější péči o pokožku

Pro ještě snadnější péči o pokožku

Moderní stomické pomůcky jsou dnes vyráběny z materiálů, které jsou k pokožce šetrné a chrání ji. Přesto však kvůli trvalému zatížení kůže v okolí stomie často dochází k narušení ochranného kožního filmu tvořící přirozenou ochranu kůže, což může vést ke vzniku kožních onemocnění nejrůznějšího původu. Důsledná péče o pokožku v okolí stomie by tedy měla být pro každého stomika nedílnou součástí ošetřování stomie. Usnadnit ji mohou některé praktické pomůcky.

Odstraňovač náplastí

Při každé výměně stomické pomůcky je důležité odstranit nejdříve beze zbytku starou pomůcku. Nový nedráždivý odstraňovač náplastí B. Braun Adhesive Remover na silikonové bázi slouží k jednoduchému a pohodlnému sejmutí podložky, jednodílného sáčku či jakýchkoliv náplastí. Jeho použití je k pokožce šetrné a nebolestivé. Stačí pouze uchopit okraj lepicí plochy stomické pomůcky a následně mezi kůži a lepicí plochu rozprašovačem aplikovat potřebné množství výrobku. Lepicí plochu pak postupně odstraňujeme. Po sejmutí stomické pomůcky lze přípravkem účinně odstranit také zbytky lepicí plochy.

Ochranný kožní film

Na povrchu zdravé kůže se nachází tzv. ochranný kožní film, který ji přirozeně chrání před nadměrným vysušováním a negativním působením zevních faktorů. Při každodenním zatížení kůže v okolí stomie může být jeho ochranná funkce narušena. Askina Barrier®Film je nový přípravek sloužící k dlouhodobé ochraně pokožky v okolí stomie. Jde o sterilní tekuté krytí, které při aplikaci na pokožku pomocí rozprašovače vytváří průhledný film. Ten je bezbarvý, čirý a poskytuje dobrou prostupnost pro kyslík a vlhkost. Neobsahuje alkohol, nevysušuje, nevyvolává podráždění ani nezanechává nepříjemný pocit. Přípravek je možné použít na zdravou i narušenou pokožku.

24. 10. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.