Jste zde: Stomici.cz ČlánkyZe zahraničních zdrojů Ovoce a zelenina v boji proti riziku kolorektálního karcinomu

Ovoce a zelenina v boji proti riziku kolorektálního karcinomu

Podle nové australské studie má konzumace různých druhů ovoce a zeleniny odlišný účinek na různé části tlustého střeva. Zkoumáním vztahu mezi spotřebou ovoce a zeleniny a rakovinou tlustého střeva a konečníku se zabývají vědecké týmy po celém světě. Přesný princip ochranného efektu ovoce a zeleniny je však stále předmětem diskuse.

Dosud neobjeveno

Předchozí studie týkající se ochranného efektu ovoce a zeleniny na vznik nádoru v tlustém střevě a konečníku často nedokázaly rozlišovat mezi různými místy původu nádorů v tlustém střevě, i když je dnes známo, že nádory v proximální (počáteční) části tlustého střeva se vyvíjejí odlišnými cestami než rakovina distální (koncové) části tlustého střeva a konečníku a že riziko kolorektálního karcinomu se tedy liší podle jeho přesné lokalizace. Přesto přesné mechanismy účinků různých složek potravy na různých místech tlustého střeva nebyly dosud stanoveny.

Australská studie

Australští vědci zjišťovali souvislost mezi konzumací ovoce a zeleniny a rizikem rakoviny v různých částech střeva: proximální, distální a v konečníku. Do výzkumu bylo zařazeno 918 účastníků s potvrzenou diagnózou kolorektálního karcinomu a 1021 lidí bez rakoviny střeva v anamnéze. Všichni museli vyplnit rozsáhlý dotazník týkající se jejich zdravotního stavu a výživových zvyklostí.

Překvapivé výsledky

Konzumace košťálové zeleniny (kapusta, zelí, květák a brokolice) byla spojena s nižším výskytem karcinomu tlustého střeva v jeho proximální části. Na snížení rizika rakoviny distální části tlustého střeva se podílel jak celkový příjem ovoce a zeleniny a tak i samotný celkový příjem zeleniny, ale také konzumace tmavě žluté zeleniny (mrkev, dýně) a jablek. Naopak zvýšené riziko vzniku karcinomu konečníku souvisí s nadměrným pitím ovocných šťáv. Riziko rakoviny proximální části tlustého střeva a konečníku nebylo spojeno s celkovým příjmem ovoce a zeleniny ani s celkovým příjmem zeleniny či celkovým příjmem ovoce.

Zdroj:
sciencedaily.com

31. 1. 2012 | Redakce Stomici.cz | Ze zahraničních zdrojů

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.