Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Onkomaják zazářil na Žofíně

Onkomaják zazářil na Žofíně

Osvětový projekt StřevoTour o.s. Onkomaják zaměřený na prevenci a včasné odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku si v závěru roku z pražského Paláce Žofín odnesl vítěznou trofej v kategorii Nevládní organizace European Excellence Awards. Toto prestižní ocenění je každoročně udělováno za mimořádný úspěch v oblasti public relations a komunikace. V celkem 58 kategoriích letošního 4. ročníku celoevropské soutěže se tak projekt StřevoTour stal jedním ze tří českých projektů, které nominaci proměnily.

StřevoTour byl odstartován v únoru 2010. Obří nafukovací maketa tlustého střeva o rozměrech 9×4 metry názorně ukazuje, které choroby tento orgán nejčastěji postihují. Od února 2010 jí prošlo více než 14 tisíc aktivních účastníků ve 22 městech České republiky.

ČR má podle statistik Světové zdravotnické organizace (Globocan 2002) smutné vedoucí postavení v incidenci karcinomu tlustého střeva a konečníku. Každý rok onemocní touto chorobou v Česku asi 8000 lidí, až 4 tisíce Čechů této nemoci podlehne. Kolonoskopické vyšetření však absolvuje pouhá pětina oslovených ve věku 50–75 let.

Hlavním cílem občanského sdružení ONKOMAJÁK je ukazovat cestu pacientům, kteří se ocitnou na rozbouřeném moři v podobě onkologického onemocnění a neví, kudy se vydat. ONKOMAJÁK svítí zářivým a silným světlem a je vidět ze všech koutů naší vlasti. Jsme tu proto, aby všichni, jichž se onkologické onemocnění týká, žili déle a nebáli se své diagnóze postavit. S naší pomocí se už nikdo nemusí topit v neznámých vodách.

prosinec 2010 Zdroj: http://www.onkomajak.cz

14. 2. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.