Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Nová léčebná strategie Crohnovy choroby u dětí

Nová léčebná strategie Crohnovy choroby u dětí

Ze závěrů několika nedávných studií vyplývá, že cílená léčba infliximabem (látkou používanou při léčbě autoimunitních onemocnění) je u pacientů s Crohnovou chorobou vysoce účinná. Na základě těchto poznatků se v poslední době objevují i nové léčebné strategie pro boj s Crohnovou chorobou u dětí. Existují dvě možné strategie léčby, klasická a moderní – intenzivní.

Klasický terapeutický přístup je označován také jako step-up strategie, což znamená, že se stupňuje intenzita léčby podle toho, jak nemoc postupuje a stoupá její závažnost. Infliximab je tedy nasazen teprve v případě neúspěchu klasické léčby. Tuto strategie bohužel doprovází časté zhoršení nemoci či opětovný návrat nemoci a také závažnější klinický průběh.

Druhým způsobem, jak přistupovat k léčbě, je tzv. top-down strategie. Nejefektivnější terapie se nasazuje hned v začátku nemoci. Účinnost infliximabu je vyšší v časné fázi choroby a bývá spojena s minimem komplikací. U dětí vede mimo jiné také k oddálení chirurgického zákroku. Významně snižuje komplikace spojené s tradiční léčbou zahájenou kortikosteroidy, a zlepšuje tak klinický stav i kvalitu života pacientů.

únor 2011
Zdroj: http:// www.cilena-lecba.cz

7. 4. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.