Jste zde: Stomici.cz ČlánkyŽivotní styl stomika Módní triky pro stomiky

Módní triky pro stomiky

Mnoho pacientů má obavy, že stomická pomůcka bude viditelná pod oblečením nebo bude šustit při chůzi, a že budou muset po operaci a zavedení stomie razantně změnit šatník. Dnes však existuje široká paleta pomůcek, které jsou diskrétní, dobře padnou a dokážou tak zajistit dostatečnou intimitu.

Tipy a triky

Někdy však i s použitím nejmodernějších stomických pomůcek a optimálního umístění stomie, mohou nastat chvíle, kdy dobrá rada ohledně vhodného oblečení přijde vhod, jako např. při přípravě na slavnostní událost nebo dovolenou u moře. Následná doporučení vám pomohou, abyste vypadali skvěle i po stomické operaci.

  • Vyberte správné pomůcky. Neexistuje pouze jedna velikost stomických pomůcek! Nechte si poradit od stomické sestry nebo v obchodě se zdravotnickými pomůckami. Využijte bezplatné vzorky, mnoho společností nabízí k zdarma k vyzkoušení své nové produkty.
  • Použijte uzavřené sáčky nebo minisáčky. Uzavřený stomický sáček jednoduše vyhodíte, pokud je plný. Mnoho dodavatelů stomických pomůcek má v nabídce také minisáčky, které jsou menší, než je obvyklé. Jsou užitečné pro celou řadu aktivit, včetně cestování, plavání, slavnostní příležitosti či intimních chvil.
  • Punčocháče pro dámy. Pokud je vám to pohodlné, můžete nosit punčocháče. Punčochové kalhoty drží stomickou pomůcku na místě těsně u těla, což může být občas užitečné. Pokud se však okraj punčocháčů zařezává do stomie nebo pomůcky, můžete zvážit samodržící punčochy, které mají v horní části gumové úchyty.
  • Kšandy pro pány. Muži, pro které je nepříjemné nošení pásku, mohou raději zvolit šle.
  • Sklady vše skryjí. Nařasené sukně mohou pomoci zamaskovat umístění stomické pomůcky, případně také okamžik, kdy se sáček začne plnit.
  • Vyberte vhodný materiál. Obecně platí, že tenké látky jako hedvábí a jemné úplety mohou prosvítat. Pomoci může volné kombiné nošené pod těmito tenčími látkami nebo pokrýt sáček látkovým potahem.
  • Nebojte se do plavek. Mužům budou nejspíš vyhovovat koupací šortky s podšívkou. Zvážit můžete přišití zvláštní kapsy uvnitř plavek k lepšímu zachycení pomůcky. Pro ženy budou nejvhodnější plavky vcelku s podšívkou, prosvítání snadno zabrání volán, sukně nebo stylový šátek kolem pasu a pestré vzory.

Zdroj:
http://ibdcrohns.about.com

3. 7. 2011 | Redakce Stomici.cz | Životní styl stomika

Komentáře

Paulína (31. 1. 2019 — 20:40)

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, na akej stránke by som našla špeciálne placky pre muža ? Ďakujem vopred za odpoveď.

eva (2. 7. 2019 — 9:26)

dobry den. Kde by som mohlakupit nohavicky s vecuskom pre stomikov

Anna Lassigová (22. 1. 2021 — 21:11)

Kde si mohu plavky dámské koupit.?děkuji

Stanislava Sekelská (13. 2. 2021 — 10:25)

Dobrý den, kde mohu koupit pánské spodní prádlo pro stomiky, inzerované v pořadu Gejzír na čt 1. Děkuji

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.