Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Konference pro pacienty s IBD

Konference pro pacienty s IBD

Pro pacienty trpící idiopatickými střevními záněty (IBD) jsou v průběhu podzimu připraveny hned dvě zajímavé konference. 13. září se v Brně uskuteční 6. moravská regionální konference nemocných s Crohnovou chorobou a ulcerozní kolitidou, na kterou vás zvou lékaři Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty pod záštitou České gastroenterologické společnosti. Specialisté v oboru budou přednášet na téma: vývoj onemocnění, vyšetřovací metody a průběh vyšetření, jídlo a výživa, vyčerpání léčebných možností, chirurgické zákroky a stomie a stomické pomůcky. Podrobnosti naleznete zde (PDF).

22. září. 2012 se v Praze koná 7. ročník Svatováclavská konference IBD, kterou pořádá Občanské sdružení pacientů s idiopatickými střevními záněty – „Pacienti IBD“ ve spolupráci s Pracovní skupinou pro idiopatické střevní záněty České gastroenterologické společnosti ČLS JEP v čele s Prof. MUDr. Milanem Lukášem, CSc. Odborný program zajistí vystoupení odborníků s dlouholetou zkušeností s IBD, značný prostor bude věnován také diskusi. Podrobnosti naleznete zde (PDF).

srpen 2012

Zdroj:
crohn.cz
crohnovanemoc.cz

6. 9. 2012 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Komentáře

Michaela Janáčková (23. 4. 2013 — 23:36)

Dobrý den,
jmenuji se Michaela Janáčková a jsem studentkou VŠ zdravotnictví a sociální práce. Zároveň již několik let bojuji s ulcerózní kolitidou a primární sklerozující cholangiotidou. Vzhledem k tomu, že moc dobře vím, jaký je život s touto chorobou, zahrnula jsem ji i do své bakalářské práce. Chtěla bych se dozvědět, jak jsou pacienti edukováni (informaváni) zdravotníky a co by se mělo zlepšit. Sama jsem se spoustu věcí dozvěděla spíše z internetu a knih než od setřiček a lékařů a v tom vidím velkou mezeru. Do dnes mi nikdo nedoporučil dietní sestru, která by mi pomohla sestavit jídelníček nebo psychologa, když už mám pocit, že prostě nemůžu dál. Nechci psát o sobě, jen vysvětluji, o co mi v dotazníkovém šetření vlastně jde. Poslední půlrok jsem s přestávkami po nemocnicích a zkoušky dodělávám, jak se dá. Bohužel mi utekl čas na bakalářskou práci a teď se vše snažím dohnat.Proto Vaše sdružení velmi prosím o pomoc s vyplňováním dotazníků. Samozřejmě bych se s Vámi podělila o výsledky mého šetření.
Předem děkuji.
Zdravím, Janáčková
V případě zájmu jsou dotazníky k dispozici na tomto odkazu : http://www.survio.com/…8S6T2N6Y6F9X

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.