Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Dítě a rodič nemocný rakovinou

Dítě a rodič nemocný rakovinou

Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví vydalo na konci roku 2011 český překlad finské publikace s názvem „Dítě a rodič nemocný rakovinou“. Jedná se o příručku pro rodiče, která radí, jak pomoci dětem, když jeden z rodičů onemocní rakovinou. Knížka vznikla v rámci projektu Efektivní rodina, který se snaží vytvářet metody, které podporují rodiny a děti, a zabraňují vzniku potíží u dětí, jejichž rodič je vážně nemocen. Brožurka byla vydána za podpory Ministerstva zdravotnictví v počtu 1500 ks a rozeslána do sítě onkologických zařízení, vybraným praktickým lékařům a psychologům. Ke stažení ji najdete i na cmhcd.cz (PDF)

leden 2012
Zdroj: linkos.cz

16. 3. 2012 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Komentáře

marie (21. 3. 2012 — 19:08)

Na Prague onko jsem se dozvěděla o nadaci Dobrý anděl, www.dobryandel.cz. Na Slovensku Dobrý anděl funguje už 5 let. U nás od 2011.

Pokud onemocní člen rodiny s dětmi rakovinou a rodina je ve finanční nouzi, může se na nadaci obrátit o pomoc.

Cílem Systému DOBRÝ ANDĚL je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši 1 – 5 tis. Kč. Tímto způsobem umožníme Dobrým andělům navýšit měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně, v průměru o 20 %.

Příspěvky Dobrých andělů přerozdělujeme každý měsíc do posledního haléře. Chod nadačního fondu je financován ze soukromých peněz zakladatelů.

Dobrým andělem se můžete stát i vy.
marie ředinová

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.