Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Dieta u pacientů se střevními vývody a po operaci střev

Dieta u pacientů se střevními vývody a po operaci střev

Nakladatelství Forsapi vydalo v edici Rady lékaře, průvodce dietou další příručku určenou pro edukaci pacientů. Jde o titul Dieta u pacientů se střevními vývody a po operaci střev autorů Tomáše Skřičky, Pavla Kohouta a Mariety Balíkové. Je určena všem, kteří po operaci střeva či vytvoření umělého vývodu hledají informace o dietě, o dalším průběhu své choroby či jiných okolnostech, které by případně mohly jejich stav ovlivnit.

V publikaci jsou přehledně uvedeny choroby, které jsou indikací k provedení chirurgického výkonu, či vytvoření umělého vývodu. Probrána je péče o tento vývod, dietní i režimová opatření po resekci střeva nebo vytvoření umělého vývodu střeva. Autoři se snaží vysvětlit pacientům možná úskalí i způsoby řešení komplikací. Knížka je doplněná slovníčkem pojmů a rejstříkem. Nedílnou součástí knihy jsou dietní doporučení a 100 receptů na pokrmy, které jsou vhodné při těchto onemocněních.

únor 2011
Zdroj: http://www.forsapi.cz

23. 3. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Komentáře

šárka prokopová (16. 5. 2015 — 9:09)

Jsem 10dní po odstranění ileostomie kterou jsem měla 14měsíců.Potře­bovala bych nějaké rady co mám jíst ať něco nepokazím.V ne­mocnici mi řekli akorát že nemám jíst syrovou zeleninu.

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.