Jste zde: Stomici.cz ČlánkyŽivotní styl stomika Co změnit s diagnózou rakovinu tlustého střeva?

Co změnit s diagnózou rakovinu tlustého střeva?

Stanovení diagnózy rakoviny tlustého střeva u vás může vyvolat nejrůznější pocity – smutek, naštvanost nebo i zmatek. Přátelé a blízcí mohou svými dobře míněnými radami vaše emoce ještě více zkomplikovat. Nespoléhejte se pouze na lékařskou péči a pokuste se udělat několik **změn ve vašem životním stylu **. Cesta k uzdravení je dlouhá, ale nemusí být bolestivá.

Co nedělat?

  • Přestaňte kouřit – nepodléhejte přesvědčení, že pokud už máte rakovinu, není žádný důvod, proč s kouřením skoncovat. Nezapomeňte, že kouření (nebo užívání tabáku) zvyšuje riziko mnoha typů rakoviny a oslabuje imunitní systém. Vaše tělo nyní bojuje proti nádorovým buňkám a nemá čas ani energii zbavovat se volných radikálů a karcinogenů z tabáku.
  • Nejezte grilované maso – nejde jen o to, co jíte, ale záleží i na způsobu přípravy jídla. Pokud je maso zpracováváno při velmi vysokých teplotách, jako je grilování nebo smažení, tvoří se v něm karcinogeny. Tyto látky opět zvyšují riziko rakoviny. Ke grilování použijte raději zeleninu a maso pomalu pečte v troubě, snížíte tak váš příjem karcinogenů.
  • Nevyhýbejte se preventivním prohlídkám – než se střevní polyp změní v nádor, trvá to průměrně 10 a 15 let. I když vám nádor odstranili, vždy bude existovat jistá pravděpodobnost, že se ve vašem tlustém střevě objeví znovu. Přešli jste z kategorie „průměrné riziko“ do kategorie „zvýšené riziko“ nebo „vysoké riziko“, v závislosti na fázi a stupni vaší rakoviny. Naplánujte si screeningové testy, jako je např. kolonoskopie, podle frekvence doporučené lékařem.
  • Nebuďte posedlí – je přirozené, že více sledujete možné symptomy, které by poukazovaly na opakování předchozí diagnózy. Přílišná posedlost subjektivními příznaky má však často za následek život v neustálém stresu. Pokud máte oprávněné obavy, poraďte se s lékařem.
  • Přestaňte se obviňovat – po stanovení diagnózy se můžete často ptát: „Proč já? Co jsem udělal špatně?" Ačkoliv vědci potvrzují vliv životního stylu, stravy a dalších faktorů na riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, onemocnět může naprosto kdokoliv. Neobviňujte se za chyby v minulosti, spíše je použijte jako silnou motivaci ke změnám do budoucna.
  • Nepoškozujte své tlusté střevo – vše, co jíte a pijete, se dostane až do tlustého střeva. Strava, tělesná hmotnost a konzumace alkoholu mohou přímo ovlivnit vaše šance na opakování rakoviny. Přestaňte konzumovat nezdravé jídlo a pití a nastudujte si, jak strava ovlivňuje zdraví všeho těla.
  • Neztrácejte kontrolu- i když máte k dispozici celý lékařský tým a vaše léčba je stále pod odbornou kontrolou, nezapomínejte, že ve vědění je síla. Čím více toho sami nastudujete o karcinomu tlustého střeva, tím více bude mít svou nemoc pod kontrolou.

Zdroje:

coloncancer.a­bout.com

2. 5. 2012 | Redakce Stomici.cz | Životní styl stomika

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.