Celiakie

Celiakie je chronické celoživotní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Nejčastěji se objevuje již v dětství, může se však projevit v jakémkoliv věku. Působením lepku dochází ke změnám na střevní sliznici projevujícím se vážnými poruchami trávení. V České republice se podle odhadů vyskytuje až 50 000 případů celiakie.

Záhadný lepek

Lepek neboli gluten je bílkovina, obsažená v zrnech některých obilovin, především pšenice, žita, ječmene a ovsa. Jeho kvalitou a množstvím je dána kvalita pšeničné mouky, odpovídá za pružnost a tažnost těsta. Díky tomu je lepek součástí mnoha tradičních potravin jako jsou těstoviny nebo pečivo, ale najdeme ho i všude tam, kam se přidává mouka, tedy např. v některých masných výrobcích. Bohužel lepek je také jedním z potenciálních alergenů a u části populace se tak projevuje nesnášenlivos­t lepku.

Jak vzniká celiakie?

Celiakie je považována za autoimunitní chorobu, při níž dochází k abnormální rekci imunitního systému na lepek obsažený ve stravě. Vliv na vznik choroby má pravděpodobně také dědičnost. U lidí s tímto postižením dochází působením lepku k zánětu sliznice tenkého střeva, ta je narušena a ztrácí schopnost trávit a vstřebávat živiny.

Jak se projevuje?

Projevy nemoci souvisí s poruchou trávení, k typickým příznakům patří ztráta hmotnosti, průjmy, plynatost, nechutenství, únava, u dětí také poruchy růstu, plačtivost, rozmrzelost. Může se objevit anémie z nedostatku železa, ale také kazivost zubů, řídnutí kostí atd. V některých případech se u celiaků objevují i přidružené choroby, převážně cukrovka a nemoci štítné žlázy. Časté jsou i kožní projevy nemoci.

Jak se léčí?

Celiakie se diagnostikuje rozborem krve a především biopsií střeva (vyšetření odebraného vzorku střevní sliznice). Jedinou opravdu účinnou terapií je celoživotní vyloučení lepku z potravy a dodržování bezlepkové diety, při které jsou z jídelníčku vyřazeny nejen potraviny vyrobené převážně z obilnin obsahující lepek, ale také všechny produkty obsahující i jen nepatrné množství lepku. Potraviny obsahující lepek často nahrazují luštěniny nebo obilniny, které neobsahují lepek, např. kukuřice, rýže nebo pohanka.

Zdroj:
celiak.cz
potravinova-alergie.info

31. 10. 2011 | Redakce Stomici.cz | Stomie pod drobnohledem

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.