Jste zde: Stomici.cz ČlánkyAktuality Antibiotika mohou způsobit střevní onemocnění u dětí

Antibiotika mohou způsobit střevní onemocnění u dětí

Nadměrné užívání antibiotik může být důvodem, proč je u stále více dětí diagnostikováno zánětlivé onemocnění střev (IBD). Antibiotika sice zabíjí patogenní bakterie, které způsobují nejrůznější infekční nemoci. Zároveň však ničí i bakterie, které běžně osidlují trávicí trakt člověka a příznivě ovlivňují jeho zdraví.

Podle nové studie jsou antibiotika, zejména jejich užívání v raném dětství, spojena se zvýšeným rizikem vzniku IBD. Bylo sledováno více než milion dětí, včetně téměř 750 s diagnózou IBD. U dětí léčených antibiotiky ještě před jejich prvními narozeninami byla zjištěna více než 5krát vyšší pravděpodobnost vzniku IBD, než u těch, kteří antibiotika nikdy neužívaly. Podávání antibiotik u starších dětí a dospívajících bylo také spojeno se zvýšeným rizikem IBD, ačkoliv ne již tak výrazným. Čím více byla během dětství a dospívání antibiotika předepisována, tím vyšší bylo riziko.

září 2012

Zdroj: webmd.com

22. 11. 2012 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Komentáře

Michel Piguet (13. 7. 2019 — 16:29)

Mon épouse a une iléostomie, l'absorption d'antibiotiques pour combattre une infection urinaire, probablement infectée à l'hôpital, transforme les selles en une matière relativement compacte qui soulève et décolle la plaque.
Cela pose un réel problème par une consommation iraisonnable de base

Traduit du français vers le tchèque par google

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.